Polacy w dobie pandemii jeszcze powszechniej poszukują opcjonalnych metod oszczędzania oraz inwestowania pieniądza. Dzięki temu efektywnie zapobiegają małych stóp procentowych oraz pozostałych nieatrakcyjnych metod lokowania oszczędności. Jedną spośród jeszcze powszechniej wyszukiwanych metod inwestycyjnych są kryptowaluty. Kryptowaluty cieszą się wzrastającą sławą, natomiast dużo osób znajduje w wirtualnej walucie szansę inwestycji, jaka pozwala nie jedynie pewnie ulokować kapitały, jednak przede wszystkim powiększyć kapitał w dobie galopującej inflacji.

Kryptowaluty – co to naprawdę jest?

Kryptowaluty to dokładnie mówiąc – wirtualne waluty, jakie opierają się na zaszyfrowanych systemach. Nie można ich więc dać z bankomatu ani mieć w portfelu. Kryptowaluty możemy kupić, sprzedawać i dokonywać na ich pośrednictwem transakcji, natomiast wszystko odbywa się drogą internetową. Zakup wielkiej ilości kryptowalut łączony jest z wykonywaniem dużych inwestycji, natomiast dużo osób przystępuje do tejże sprawy ostrożnie, obawiając się o zagrożenie poniesienia utrat.

Kryptogiełda natomiast giełda standardowa

To, co wyróżnia kryptogiełdy od giełd, gdzie transakcje zawierane są za pośrednictwem standardowych walut, to m.in. przystępność. W zasadzie każda giełda kryptowalut czynna jest regularnie, poprzez 24 godziny na dzień. Klasyczne giełdy natomiast funkcjonują tylko w określonych godzinach. Też istotniejszym elementem jest brak centralizacji. Kryptogiełdy są tylko i wyłącznie w formie wirtualnej – tymże samym nie mają własnego fizycznego odpowiednika. Transakcje z udziałem wirtualnych środków zawierane są tylko drogą internetową.

Czy należałoby inwestować w kryptowaluty?

Inwestycje w kryptowaluty uważane są za niebezpieczne, jednak zarazem zapewniające możliwości na uzyskanie wprost niewyobrażalnych zysków. Starczy stwierdzić, iż cenę najsłynniejszej kryptowaluty świata bitcoina też w 2011 r. była równa wartości jednego dolara amerykańskiego, aby w 2021 r. uzyskać wartość ponad 40 tys. dolarów. Ciężko się zatem zdumiewać, iż dużo osób jest skłonnych wprost zaciągnąć kredyt gotówkowy, aby uzyskać środki na inwestycje na rynku kryptowalut.

Czy należałoby inwestować w BTC?

Wielka zmienność cenowa bitcoina i pozostałych jednostek cyfrowych powoduje, iż na rynku ciągle rośnie przedsiębiorców. Jeżeli wierzyć określonym statystycznym, większość użytkowników Bitcoina traktuje go jako inwestycję. Dość mało osób dokonuje płatności przy zastosowaniu kryptowalut, chociaż ich liczba rośnie z roku na rok (zwłaszcza dzięki mediom). Może się to wydawać dziwne, gdyż niezwykle popularna kryptowaluta na świecie powstała oczywiście po to, aby zmienić klasyczne pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj